Książki to jeden z najlepszych skarbców, jeżeli chodzi o wiedzę. Nie jest tu mowa oczywiście o samych podręcznikach, ale o wielu innych publikacjach, których czytanie sprawia prawdziwą przyjemność. Do czytania podręczników nikt nie zagoni dziecka w tak łatwy sposób. Ale jeżeli ktoś pomyśli o tym, aby taką edukacyjną książkę wręczyć, jako Prezent na komunię (www.taniaksiazka.pl), to może się zdziwić, jak chętnie dziecko zabierze się do czytania takiej lektury.

321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat

Co więcej, może się okazać, że połowy z tych faktów nie wiedzą dorośli, więc tym bardziej będzie doskonała okazja do tego, aby zaskoczyć ich swoją wiedzą. Autorką tej książki jest Mathilda Masters, która jest niezwykłą podróżniczką, odkrywającą z wielką pasją świat. To właśnie dzięki niej można dowiedzieć się, że żyrafa jest na tyle zdolnym zwierzęciem, iż potrafi ona sama sobie wylizać uszy. A w ogóle, jeżeli ktoś by nie wiedział, to człowiek już od tysięcy lat, czyści sobie zęby. Na pewno zdecydowana większość osób kojarzy taką roślinę jak bambus. No właśnie, bambus jest na tyle “zdolny”, że potrafi urosnąć o jeden metr w ciągu jednego dnia! Takie oraz wiele innych ciekawostek można znaleźć w środku tej oto książki.

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Co się dzieje w nocy, kiedy wszyscy śpią? No właśnie – a na pewno wszyscy śpią? Dzieci są pewne tego, że skoro one idą spać, to i cały świat skłania się ku temu. A tymczasem okazuje się, że i w nocy toczy się życie i to na dodatek niezwykle fascynujące. Dowody na to w swojej książce przedstawia Monik Utnik-Strugała, która zaprasza do tego, aby przekonać się kim tak naprawdę są “nocne marki”? Kto woli noc od dnia? Czy rośliny także prowadzą swój żywot w nocy? Wiele pytań, a odpowiedź na nie kryje się w tej oto niezwykłej książce, która na dodatek posiada mnóstwo fascynujących ilustracji. Dzieci na pewno chętnie przekonają się, że noc to także pora, kiedy dzieje się dookoła nich tyle rzeczy.