Warto wcześniej kupić Prezent na komunię np. w postaci super książki. Aby wiedzieć, że w wyznaczonym dniu, wszystko już będzie gotowe. Po co samodzielnie narażać się na stres, który będzie związany z tym, że dzień przed uroczystością ktoś będzie biegał spanikowany po sklepach, ponieważ nic nie zdążył kupić. A w sklepach znaleźć można przecież tyle fajnych rzeczy. W szczególności, jeżeli chodzi o książki. Tak, jak najbardziej, na komunię można kupić książki, ponieważ dzieciaki kochają je czytać.

Polska naj. Księga miejsc wyjątkowych

Jak obudzić w dziecku ciekawość do poznawania świata? Właśnie poprzez takie oto książki. Jej autorką jest Anna Olej-Kobus. To ona chce pokazać dzieciom, że na terenie naszego kraju jest wiele ciekawych miejsc, które koniecznie warto poznać. Wszyscy mówią o zagranicznych wakacjach. Ale czy trzeba tam jechać, aby się dobrze bawić? Oczywiście, że nie. Autorka pokazuje, gdzie w Polsce są najciekawsze placówki muzealne, w tym muzeum żab, rowerów, zapałek, strachów polnych, figur stalowych. Dzieciaki na pewno chętnie dowiedzą się, gdzie są w Polsce najlepsze centra naukowe. Gdzie warto się bawić? Dzięki tej książce, można się tego dowiedzieć. Ta książka to podstawa do tego, aby zacząć planować wspaniałe, rodzinne wycieczki.

Szklane dzieci

Książka z nutką grozy, którą napisała Kristina Ohlsson. Billie to nastolatka, która jest zła na to, że musiała wyprowadzić się z domu i wynieść się do innego miejsca. Nastolatka jest osobą twardo stąpającą po ziemi i opowieści o duchach nie są dla niej. Ale nowe miejsce zamieszkania sprawia, że Billie zaczyna zmieniać zdanie. Jej mama uważa, że dziewczyna coś wymyśla, ale bohaterka wie swoje. Billie postanawia wraz ze swoimi przyjaciółmi wyjaśnić zjawiska, jakie mają na co dzień miejsce. Angażuje do tego swoich przyjaciół. Cała trójka jeszcze nie wie, jak mroczne tajemnice im przyjdzie odkryć. W szczególności, że poprzedni właściciele domu, zniknęli jak gdyby nigdy nic, pozostawiając wszystkie swoje rzeczy na miejscu.